دسته‌بندی نشده

عرضه انبوه کارت های گرافیک اینتل در بازار جهانی؛ A750 فقط 250 دلار

اینتل هفته گذشته اعلام کرد که هزاران پردازنده گرافیکی را برای ارسال به بازارهای جهانی آماده خواهد کرد. حالا این شرکت به وعده خود عمل کرده و فروشگاه‌های سخت‌افزار اروپایی را مملو از کارت‌های گرافیک Arc به‌ویژه A750 کرده است. این موضوع در کنار افزایش دسترسی کاربران، به کاهش قیمت نیز منجر شده است. به محض این که شرکت اینتل از کاهش قیمت کارت‌های گرافیکی A750 خود خبر داد، خرده فروشی‌های همکار با این شرکت نیز سریعاً محصولات خود را با قیمت پایین‌تر در اختیار کاربران قرار دادند.

کارت گرافیک A750 مبتنی بر فناوری Arc 7 اینتل است و از 28 هسته Xe و واحدهای رهگیری پرتو بهره می‌برد. سرعت کلاک آن 2050 مگاهرتز است که تفاوت ناچیزی نسبت به کارت‌های A770 دارد (2010 مگاهرتز). از دیگر نکات قابل توجه آن می‌توان به 8 گیگابایت حافظه GDDR6 اشاره کرد.

اینتل همچنین درباره عملکرد پردازنده‌های گرافیکی خود اعدادی را ارائه کرد تا آن‌ها را در مقابل کارت گرافیک GeForce RTX 3060 شرکت انویدیا قرار دهد. این شرکت ادعا می‌کند که A750 با استفاده از ترکیبی از عناوین دارای APIهای مختلف، به‌طور متوسط 6 درصد از پردازنده RTX 3060 در 1440p سریعتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *